کد خبر: 12223
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
هرمزگان

۳۰۶ روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل می‌شوند

به گزارش روستانیوز به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی حوزه روستایی استان هرمزگان که با حضور فریدون همتی، استاندار هرمزگان و مدیران استانی برگزار شد، گفت: یکی از این سجایای اخلاقی و یکی از نکات بارز اخلاقی عمل به وعده و سر قول بودن است. اگر مسوولی قولی بدهد و عمل نکند بی‌اخلاقی را ترویج می‌کند. وعده‌های تو خالی مردم را خسته، مایوس می‌کند. چرا که بنا بر روایات مردم به حاکمان خود نگاه می‌کنند.
وی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده حاکمیت وعده‌ای در سفر شهریورماه به مردم هرمزگان دادم که شاخص‌های ارتباطی استان به‌لحاظ توسعه ارتباطات روستایی را از ۶۰ درصد متناسب با برنامه ششم توسعه به ۸۰ درصد تا پایان برنامه برسانیم. ما قول دادیم به مردم که در این شرایط کرونایی بچه‌های محروم از تحصیل بازنمانند و من امروز خوشحالم که توانستم به مردم استان هرمزگان بگویم که سر قولم بوده و به وعده‌ام عمل کرده‌ام.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان بشاگرد، گفت: دیروز در بشاگرد رضایت مردم را دریافتم. قول اساسی ما این بود که مجموعه پروژه‌هایی را انجام دهیم که شاخص توسعه روستایی استان در حوزه ارتباطات را بالاتر از سطح کشور برسانیم و امروز این اتفاق افتاده است. این شاخص از ۶۰ درصد به بالای ۸۲ درصد رسیده است. یعنی از اهداف برنامه ششم توسعه ۲ درصد جلوتر هستیم.
آذری جهرمی ادامه داد: ۲۸۱ روستا تا امروز متصل شده‌اند و ۲۵ روستای دیگر هم به این مجموعه اضافه می‌شود. یعنی در مجموع ۳۰۶ روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد. ۱۳۶ هزار نفر با این توسعه به شبکه جهانی متصل شده‌اند و عدالت ارتباطی برای آنها برقرار شده است. این توسعه امکان نظارت مردم بر مسوولین در این مناطق فراهم شد که این برکت بزرگی است برای مسوولین که تحت نظارت مردم باشند. این ظرفیت بزرگی است که فضای مجازی فراهم کرده است.
وی درباره برنامه‌های آینده برای توسعه ارتباطی در استان گفت: دیروز به طور رسمی ۵G توسط ایرانسل در کیش متصل شد. همراه اول هم به زودی در قشم و بندرعباس نسل پنجم ارتباطی را راه‌اندازی خواهند کرد. خبر خوب دیگر در ارتباط با توسعه ارتباطی استان این است که ارتباطات سه پاره تن کشور یعنی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، با تکمیل شبکه رینگ فیبر نوری به‌طور کامل محقق خواهد شد. ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار شده است که دیروز برنده مناقصه این پروژه که یک شرکت ایرانی است، مشخص شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در این جسله عنوان شد که توسعه ارتباطات روستایی عیدی به مردم استان هرمزگان است گفت: من معتقدم این اقدامات عیدی نبود بلکه این حق مردم بود و ما منتی برای انجام وظیفه نداریم. اما از امروز در مناطقی که شاهد افتتاح پروژهای ارتباطی در آن بودیم، دو اپراتور تلفن همراه به مدت یک هفته خدمات اینترنت خود را به صورت رایگان عرضه می‌کنند و این هم به عنوان عیدی به مردم روستاهای استان هرمزگان و خوشامدگویی اپراتورها به آنها تقدیم می‌شود.
آذری جهرمی در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان استان به خاطر همراهی و اعتماد به او به عنوان یک وزیر جوان گفت: به هر حال معرفی وزیر جوان یک سنت‌شکنی بود. امیدوارم این روند استمرار داشته باشد و اجازه دهند جوانان موثرتر و پرانرژی‌تری در کشور بیایند و منشا خدمات شوند. مردم چشم‌انتظار تغییر هستند و این تغییر بخشی با تغییر بین نسلی محقق می‌شود. امیدوارم پیرمردهای سیاسی پدرخواندگی در عرصه سیاسی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اجازه دهند جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ‌نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت‌تر نکنند، چون در انتها خودشان می‌مانند و قطاری خالی‌. عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =