کد خبر: 12142
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
نت

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران در حاشیه کاشت نهال به یاد دوکارمند فقید مخابرات شهرستان آمل که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند، گفت: با اجرای طرح فاز ۸ همراه اول تا کمتر از یک سال آینده پوشش اینترنت در روستاهای مازندران به حدود ۹۵ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش روستانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رسول علی اصغر پور افزود: تا پیش از اجرای فاز ۸ حدود هزار سایت همراه اول در مازندران وجود داشت که در شروع فاز ۸ با اضافه شدن ۳۳۰ سایت دیگر در روستا‌های استان، پوشش اینترنت از حدود ۹۰ درصد به ۹۵ درصد ارتقاء خواهد یافت.

تقویت اینترنت خانگی درمازندران

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران گفت: در اجرای این طرح، همزمان تقویت و افزایش سرعت اینترنت خانگی نیز در سطح روستا‌های مازندران به طور جدی شروع شده و شهرستان آمل در این بخش یکی از شهر‌های پیشرو در سطح استان بوده است.

او افزود: حدود ۲۰۰ روستای استان در ۱۸ ماه گذشته که به علت افزایش مسافت، فرسودگی کابل‌های ارتباطی و ضعف در سرعت دسترسی مشترکان به اینترنت ضعیف به لحاظ پهنای باند مشکل داشتند، با تجهیزات جدید و فیبرنوری به اینترنت پرسرعت مجهز شدند.

علی اصغرپور ادامه داد، این طرح با سرعت وجدیت بیشتری برای سال ۱۴۰۰ دردیگرمناطق روستایی استان نیز ادامه خواهد داشت.

طرح افزایش پهنای باند فیبرنوری درمازندران

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران همچنین با اشاره به اینکه این شرکت با نگاه ویژه وزارت ارتباطات در چندین محور پرتردد استان چند طرح در حال اجرا دارد، گفت: در مازندران در فاز نخست برای چهار جاده هراز، دودانگه، آلاشت و هزارجریب اعتبار دیده شد که تاکنون به طول ۳۰ کیلومتر فیبر نوری با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در آلاشت اجرایی شده است.

او افزود: در شهرستان آمل و جاده هراز به طول ۸۰ کیلومتر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان حداقل تا دو ماه آینده عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد که با این اقدام علاوه بر کل این جاده، همه روستا‌های بالادست جاده هراز، سایت‌های همراه اول، ایرانسل و دیگر اپراتورها، پهنای باندشان را از فیبرنوری می‌گیرند و اینترنت نیز با سرعت بالاتری در دسترس کاربران خواهد بود.

افزایش سایت‌های جدید همراه اول درآمل

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با بیان اینکه در شهرستان آمل برای افزایش سایت‌های جدید همراه اول فعالیت‌های قابل قبول درحال انجام است، گفت: در همین راستا و در اجرای فاز ۸ همراه اول بیش از ۳۰ سایت جدید به شهرستان آمل اختصاص داده شده است که حتی جا برای سایت‌های دیگر نیز دراین شهرستان هست.

او با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته حتی در محدوده شهری آمل هم کمبود سایت‌های همراه اول باعث گلایه‌های کاربران بوده است، افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولانه‌ای که مهندس سلطانی مدیر مخابرات شهرستان آمل و همکاری شهرداری و فرمانداری شهرستان داشته، همه مناطق کور شهری و روستایی آمل زیرپوشش سایت‌های همراه اول قرار گرفته وحداقل تا خردادماه سال آینده نیز تعداد دیگری انجام خواهد شد و همزمان چند سایت دیگر نیز اضافه خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =