کد خبر: 12130
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
شورا

اعضای هیئت‌های عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان های استان تهران انتخاب شدند.

به گزارش روستانیوز به نقل از یکتاپرس؛ ابتدای سال ۱۴۰۰ هوای تازه با برگزاری چند انتخابات در کشور خواهد دمید. مطابق اعلام وزارت از هشتم فروردین تا اردیبهشت کلید می خورد و علاوه بر انتخابات میان دوره ای مجلس و ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای شهر هم برگزار می شود

مجلس شورای اسلامی براساس قانون مجری و برگزارکننده انتخابات شوراهای شهر و روستاهاست و طبق آیین‌نامه اجرایی انتخابات، اعضای هیئت مرکزی نظارت استان تهران با مشورت مجمع نمایندگان استان‌ به‌منظور نظارت در انتخابات استان تعیین می شوند.

احمد نادری به عنوان رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستای استان تهران با اعلام این خبر گفته است: هیئت های نظارت شهرستان‌های استان تهران پس از مشورت و همکاری با نمایندگان حوزه‌های انتخابیه استان تهران و تائید صلاحیت آن‌ها توسط مراجع ذی‌ربط، انتخاب و احکام آن‌ها صادر شد.

وی بیا می کند: با معرفی هیئت های نظارت شهرستانها، قدم اولیه و اساسی ساختارهای دیگر هیئت های نظارت در بخش ها برداشته شد و هیئت های نظارت در بخشداری‌ها،  فرمانداری‌ها و استانداری‌ها و یا سایر مراکز  در استان تهران برای نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا مستقر خواهند شد.

مجمع نمایندگان استان‌ پیش از این احمد نادری را به عنوان رئیس هیئت نظارت استان تهران و حجت الاسلام حسن نوروزی و رضا تقی پور انوری را نیز به‌عنوان اعضای هیئت عالی نظارت انتخابات شورای شهر و روستای استان تهران تعیین کرده بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =