کد خبر: 12127
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
افتتاح

فرماندار همدان در مراسم افتتاح هم‌زمان ۱۶پروژه شهرداری همدان با بیان این‌که جامعه شهری ما با ۵۰۰هزار جمعیت شهری نیازمند تفرجگاه است، اظهار داشت: این فضای تفریحی مختص یک منطقه نیست و باید همه بتوانند از آن استفاده کنند.

به گزارش روستانیوز، محمدعلی محمدی‌ با اشاره به این‌که فضای تفریحی باید جایی باشد که دسترسی‌ها به آن سهل باشد تا بتواند کمکی برای زندگی امروز شهرنشینی ما کند. عنوان کرد: در حال حاضر بیش‌تر خانواده‌ها در فضای آپارتمان زندگی می‌کنند؛ مسأله‌ای که فعالیت ما را محدود کرده و مشکلات ما را بیش‌تر می‌کند و سبب می‌شود که به ناچاربه دامان طبیعت پناه ببریم.

فرماندار همدان با بیان این‌که ایجاد تفرجگاه نیاز امروز شهر است، افزود: همدان را از قدیم به عنوان منطقه، شهر و سکونتگاهی که دارای باغ‌های فراوان و زیستگاه‌های طبیعی است، می‌شناسند پس باید علاوه بر حفظ این محیط زیست باید فضای سبز آن را نیز افزایش دهیم.

شهردار همدان نیز در آیین گفت: این طرح‌ها در طول سال جاری به بهره‌برداری رسید و به صورت نمادین از آن‌ها رونمایی شد.

عباس صوفی اظهار داشت: منابع طبیعی استان، دو زمین بزرگ به مساحت ۲۵۰هکتار در منطقه سد اکباتان و ۱۰۰هکتار در منطقه حیدره، برای احداث پارک جنگلی به شهرداری واگذار کرد.

وی عنوان کرد: پارک جنگلی اکباتان فرامنطقه‌ای است و علاوه بر جذب گردشگر، میزبان تفریحات و اوقات فراغت مردم همدان است‌.

صوفی ادامه داد: از دیگر امکانات این پارک می‌توان به پارک خلاقیت برای کودکان، پارک ساحلی و شهربازی اشاره کرد.

شهردار همدان اضافه کرد: با مذاکرات انجام‌شده با دستگاه‌های مرتبط، از ساحل دریاچه سد اکباتان برای احداث پارک ساحلی این پارک جنگلی استفاده می‌شود.

او با بیان این‌که دومین پارک جنگلی همدان نیز در منطقه حیدره در سال آینده بهره‌برداری می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال ۲۸زمین چمن مصنوعی برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان همدان در محلات مختلف ساخته شده است.

صوفی اظهار داشت: منتظر تصویب طرح جامع شهری همدان هستیم که در آن احداث رینگ سوم شهر و قطار شهری همدان گنجانده شده است.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: در نوروز ۱۴۰۰ در کنار نصب المان‌های نوروزی، سه‌میلیون گل و ۱۰هزار اصله درخت در سطح شهر همدان کاشته می‌شود.

وی از اجرای زیرگذر بهشت، مسیر دوچرخه‌سواری و پارکینگ طبقاتی نیز در سال آینده خبر داد و بیان کرد:‌ اقدامات پروژه عصر طلایی هگمتانه شروع شده و این پروژه بین‌المللی‌ با ۳۰۰هزار مترمربع فضا اجرایی خواهد شد.

شهردار همدان درباره بودجه سال آینده عنوان کرد: بودجه یک‌هزار میلیارد تومانی امسال با حمایت همه مسئولان در حوزه‌های مختلف به یک‌هزار و ۶۰۰میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است‌.

وی گفت: سرمایه‌گذاری شرکت ترکیه‌ای در ساخت شهرک توریستی و شهرک ویلایی که عامل توسعه حاشیه همدان است نیز آورده چند هزار میلیاردی برای همدان دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =