کد خبر: 12062
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
00

با ارائه ۶٠٠ میلیارد تومان تسهیلات بیش از ١٢هزار شغل پایدار در روستاهای استان فارس ایجاد شده است.

به گزارش روستانیوز، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: در چند سال گذشته در بسیاری از روستاها نه تنها کاهش و توقف مهاجرت به شهرها را داشتیم بلکه در بسیاری نقاط مهاجرت معکوس هم داشتیم و این امر به دلیل نگاه دولت به روستاها میسر شده است.

سید کمال پاک فطرت افزود : تنها در فاصله سال‌های٩٧ و ٩٨ بیش از ۶٠٠ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به روستاهای فارس تعلق گرفت که زمینه ساز ایجاد بیش از ١٢ هزار اشتغال روستایی پایدار شد.

وی تصریح کرد: البته در این بین بسیاری از روستاییان نیز وقتی بازخورد منفی از زندگی شهر نشینی دیدند خودشان به محل قبلی خود بازگشتند.

وی افزود: توسعه اشتغال روستایی و حمایت دولت از روستاها نیز عامل دیگر بازگشت روستاییان از شهر به روستاهای خود بود.:


پاک فطرت در خصوص شیوع کرونا و خسارت‌های ناشی از آن به صنعت نوپای گردشگری روستایی در فارس نیز اشاره کرد و گفت: در حالی که تا سال ٩۶ تنها ۶ تا ٧ مجتمع و تاسیسات بومگردی در فارس وجود داشت این تعداد سال قبل به ١٠۶ مورد افزایش یافت که رقم قابل ملاحظه‌ای است .


وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای گردشگری استان امیدوار بودیم که وجود چنین ظرفیت‌هایی بتواند در توسعه اشتغال روستایی تأثیر گذار باشد، اما کرونا ضرر زیادی به حوزه بومگردی روستایی زد که امیدواریم با ارائه تسهیلات ویژه ، این ضررها جبران شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =