00

معاون حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از نیاز مناطق روستایی این استان به ۲۴۵ دستگاه ناوگان مسافربری عمومی خبر داد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، سعید سبحانی گفت: برای تامین این نیاز مکاتبه با معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری انجام شده و نیاز استان در این ارتباط با مطرح شده است.

وی تاکیدکرد: روستاییان خراسان شمالی با توجه به افزایش قیمت ناوگان توان خرید ندارند و برای خرید آن نیاز به تسهیلات دارند.

سبحانی افزود: پیگیری ها برای جذب تسهیلات لازم انجام شده و ادامه دارد و منتظر پاسخ از سوی معاونت ریاست جمهوری در مناطق محروم هستیم.

وی ادامه داد: برای خرید ۲۴۵ دستگاه نیاز به ۲۹۹ میلیارد ریال تسهیلات است.

این مقام مسئول بیان کرد: بیشترین نیاز برای تزریق ناوگان مسافربری عمومی در شهرستان راز و جرگلان است.

جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی نیز پیش تر از آن اظهارکرده بود: ۴۷ درصد از ناوگان مسافری روستایی این استان فرسوده است.

وی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی در محورهای روستایی این استان خودروهای سواری کرایه و مینی بوس است، افزود: ۳۹ درصد جابجایی مسافران در محورهای روستایی خراسان شمالی توسط مینی بوس صورت می گیرد.

وی ادامه داد: میانگین سنی مینی بوس ها در محورهای روستایی خراسان شمالی ۲۵ سال است که این رقم یکی دو سال از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

به گفته شهامت ۶۰ درصد این مینی بوس ها فرسوده هستند.

وی با اشاره به اینکه ۷۳۹ دستگاه ناوگان مسافربری عمومی در خراسان شمالی وجود دارد، اظهارکرد: با استفاده از این دستگاه ها یک میلیون و ۳۵ هزار خودرو طی امسال جابجا شده اند که ۱.۱ درصد سهم کشور را شامل می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خراسان شمالی در حوزه جابجایی مسافر در محورهای روستایی استان با کمبود ناوگان مواجه است که اقداماتی نیز برای رفع این مشکل انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =