کد خبر: 11841
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
حق شناس

استاندار گلستان گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای با توجه به وجود هزار روستا در گلستان یکی از ظرفیت هایی است که می تواند بهره وری تولید را در خانواده های روستایی افزایش دهد.

به گزارش روستانیوز به  نقل از مهر، هادی حق شناس شامگاه شنبه در برنامه زنده تلویزیونی با موضوع نقش آموزش در ایجاد و رشد اقتصادی خانواده اظهارکرد: ظرفیت های گردشگری گلستان منحصر به فرد است و این جذابیت ها زمینه حضور گردشگران را فراهم می آورد.

وی افزود: بوم گردی ها یکی از ظرفیت‌های گردشگری است که برای مثال پیش از شیوع کرونا در یک بوم گردی سه هزار گردشگر اقامت شبانه در طول یک سال داشته اند.

استاندار گلستان گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای با توجه به وجود هزار روستا در گلستان یکی از ظرفیت هایی است که می تواند بهره وری تولید را در خانواده های روستایی افزایش دهد و زمینه اشتغال را فراهم آورد.

حق شناس در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید راهکارهای لازم را جهت بالفعل کردن ظرفیت‌های استان ارائه دهند.

وی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های منحصر به فرد گلستان وجود بیش از ۲۰ درصد از جنگل‌های هیرکانی در این استان است که می‌تواند موجب جذب گردشگران شود.

استاندار گلستان گفت: متاسفانه محصولات گلستان به قیمت واقعی فروخته نمی شود به همین دلیل ارزش افزوده آن به استان بر نمی‌گردد.

وی با بیان این که خانواده به عنوان کوچک ترین بنگاه اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد، عنوان کرد: انباشت آموزش ها و مهارت ها در افزایش تولید و بهره وری بسیار تاثیرگذار است و به دنبال آن کاهش قیمت ها و افزایش سطح رفاه به وجود می آید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =