کد خبر: 11831
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
فروشگاه لبنیات

شاخص کل قیمت کالاها شامل خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷.۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش روستانیوز به نقل از فارس، شاخص کل قیمت کالاها شامل خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷.۲ درصد افزایش یافت. برایند گزارش بدست آمده از خیز دوباره افزایش تورم در کشور خبر می‌دهد.

گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آن تورم ۵۷.۲ درصدی را در بهمن ۹۹ نسبت به بهمن ۹۸ تجربه کرده و نیز روغن و چربی‌ها ۹۹.۵ درصد گران شده است.

میوه و خشکبار از این قاعده مستثنی نبوده و افزایش ۸۸.۲ درصد را ثبت کرد. در مجموع کل اقلام سبد مصرفی شامل خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها بیش از ۴۰ درصد در بهمن نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته‌اند.

در اقلام غیرخوراکی مانند پوشاک و کفش تورم ۴۹.۷ درصد مبلمان و لوازم خانگی، ۶۶.۹ درصد بهداشت و درمان، ۳۷.۸ درصد حمل و نقل، ۵۶.۷ درصد تفریح و فرهنگ، ۵۹.۵ درصد گران شده‌اند.

یکی از شاخصه‌های مهم افزایش یا کاهش تورم کالاها و خدمات بررسی نرخ تورم ماهانه کالاها محسوب می‌شود.

طبق اطلاعات جدول که مرکز آمار آن را ثبت کرده، خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در بهمن نسبت به دی ماه امسال ۵.۳ درصد رشد نشان می‌دهد.یعنی در یک ماه تورم بیش از ۵درصد افزایش یافته است.برای گوشت قرمز و گوشت ماکیان ۵.۸ درصد، سبزیجات ۹.۶ درصد، شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی ۱۱.۷ درصد افزایش ماهانه به ثبت رسیده است.

کمترین تورم ماهانه در خوراکی‌ها مربوط به خوراکی‌های طبقه‌بندی نشده و چای، قهوه،‌کاکائو، نوشابه و آبمیوه است. در بخش غیرخوراکی و خدمات رشد منفی ۶.۳ برای آب و برق و سوخت ثبت شده و پس از آن ارتباطات در جایگاه دوم قرار گرفته است. رتبه سوم نیز به مسکن،‌آب و برق و گاز و سایر سوخت‌ها با نرخ صفر گزارش شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =