کد خبر: 11829
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
برف راه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون نیروهای راهداری در حال بازگشایی راه ارتباطی ۱۲۰ روستای بسته شده در اثر بارش برف هستند.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایرنا، اورجعلی علیزاده با اشاره به اینکه بارش برف و کولاک شب گذشته راه این تعداد روستاها را بسته است، افزود: این روستاها در مناطق کوهستانی شهرهای مرند، ورزقان، جلفا، شبستر، هشترود، چاراویماق، بستان آباد، اهر، سراب، میانه و مراغه واقع هستند.

وی با بیان اینکه تلاش می شود راه ارتباطی این روستاها تا پایان امروز بازگشایی شود، اظهار داشت: شب گذشته به علت افت شدید دما و برای جلوگیری از لغزندگی راه های ارتباطی استان ۲ هزار و ۵۴۰ تن نمک استفاده شده و ۱۱ هزار و ۴۶۰ کیلومترباند از راه های ارتباطی برف روبی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود بارش برف و کولاک هم اکنون راه های اصلی و فرعی استان و آزادراه تبریز - زنجان باز بوده ولی رانندگان برای تردد در آن ها باید احتیاط کنند.

علیزاده با اشاره به اینکه هم اکنون در گردنه سائین در مسیر سراب - اردبیل کولاک وجود دارد، ادامه داد: ارتفاع برف در برخی شهرهای استان از جمله اهر، سراب و چاراویماق به حدود ۳۵ سانتی متر رسید.

وی یادآوری کرد: راهداران از شب گذشته به ۷۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده و ۲۵ نفر را در راهدارخانه ها اسکان دادند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =