کد خبر: 11827
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
00

استاندار قزوین گفت: مهمترین نکته در انتخابات پیش رو تلاش کنیم مردم پرشور در صحنه بیایند و فرصت و زمینه حضور همه سلایق در انتخابات شوراهای شهر و روستا فراهم کرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از تسنیم، هدایت‌الله جمالی‌پور در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیأت عالی نظارت بر انتخابات استان که امشب در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین نکته در انتخابات پیش رو تلاش کنیم مردم پرشور در صحنه بیایند و فرصت و زمینه حضور همه سلایق در انتخابات شوراهای شهر و روستا فراهم کرد.

وی ‌ادامه داد: حفظ حقوق مردم در انتخابات برای ما اولی و در اوجب واجبات است و این موضوع را به عنوان یک اصل خدشه‌ناپذیر حتماً رعایت می‌کنیم و تا زمانی که بر مسند استانداری باشم، ‌حتماً بازرسان و مجموعه هیأت‌های اجرایی و افرادی که سر صندوق هستند، حتما به این مهم توجه خواهند کرد.

استاندار قزوین با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری توسط همان تیم قبلی در استان قزوین گفت: این تیم به مسئولیت معاون سیاسی استاندار همان‌طور که که انتخابات مجلس را در نهایت سلامت برگزار کردند، با اتکا به تجربه مفید و با اشراف به کار انتخابات آینده را هم برگزار می‌کنند و امروز هم با تعهد گذشته مسئول اصلی انتخابات هستند.

جمالی‌پور راه عزت و توفیق کشورمان را تحمل و احترام به همدیگر دانست و افزود: با وجود اینکه در استان ما گرایش‌ها و نگاه‌های مختلفی وجود دارد، رعایت مر قانون راه نجات ماست و هر کسی از دیدگاه شورای نگهبان تایید صلاحیت شد، جزو فرزندان انقلاب است و حتماً حداقل‌ها را برای کسب مسئولیت در استان دارد و علاقه‌مند به کشور است.

وی ادامه داد: بنابراین هر فردی تایید شود از دید ما جزو فرزندان انقلاب و عناصر متعهد نظام است؛ تا وقتی که از او تخلفی ببینیم که در آن صورت با او برخورد می‌کنیم.

تایید صلاحیت از طریق اپلیکیشن اطلاع‌رسانی می‌شود

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین هم در این نشست مشترک با اشاره به شیوع کرونا و دیجیتالی شدن فرآیند ثبت نام و تلیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی گفت: انتظار ما از همه نامزدهای حضور در شوراهای شهر و روستا این است که تا حد امکان نحوه ثبت نام و اعلام صلاحیت خود را از طریق اپلیکیشن و درگاه‌های دیجیتال وزارت کشور دنبال کنند.

منوچهر حبیبی اضافه کرد: چنانچه نامزدی به نحوی از انحا مورد تایید صلاحیت وزارت کشور یا هیئت‌های عالی نظارت قرار نگرفت، این موضوع از طریق اپلیکیشن انتخاباتی کشور به اطلاع او خواهد رسید و مهلت، زمان و محل مراجعه برای بازبینی وضعیت تعیین صلاحیت او به اطلاع داده خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات شوراهای شهر و روستا تیم‌های مشخصی در فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها مشغول آموزش برای برگزاری این انتخابات با رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا هستند تا شاهد شیوع کرونا در جریان برگزاری انتخابات نباشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =