کد خبر: 11374
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
وزارت کشور

تامین اعتبارات مورد نیاز برای تامین ناوگان مترویی از طریق وزارت کشور و شهرداری‌های کلان شهرهای کشور بصورت مشترک محقق می‌شود.

به گزارش روستانیوز پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، نظر به انتشار خبری با عنوان انتقاد هاشمی از ناهماهنگی در دولت در حوزه ناوگان مترویی توضیحات معدی جمالی نژاد معاون امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارائه می‌شود: براساس قانون حمایت از سامانه ­های حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه که به موجب آن، به دولت اجازه داده می‌شود حداکثر تا سقف پنجاه درصد (۵۰%) از هزینه مطالعات و ایجاد سامانه‌های حمل و نقل ریلی درون شهری را در بودجه‌های سالانه متقبل شود، در حال حاضر ۱۵۲۱ واگن در شبکه خطوط مترویی تهران دردست بهره برداری می‌باشد.

با توجه به نیاز کلان شهرهای کشور به واگن مترویی، در برنامه پنج ساله ششم توسعه، تهیه و تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن از طریق وزارت کشور دردستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن ۱۰۵۰ واگن به متروی تهران اختصاص یافته است.

برای اجرای فاز اول واگن‌های مورد نیاز تهران، قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن با طرف خارجی امضاء و از طرف بانک مرکزی به فاینانسور معرفی شده که پس از طی مراحل قانونی فاینانس، قرارداد به مرحله اجرایی خواهد رسید.

همچنین متروی تهران برای تامین بخش دیگری از واگن‌های مورد نیاز، طرح تامین ۱۰۵ دستگاه واگن از محل اعتبارات تبصره ۱۹ قانون بودجه که در کارگروه واگذاری ماده ۲۷ وزارت کشور به تصویب رسیده است را دردست انجام دارد؛ لذا تامین اعتبارات مورد نیاز برای تامین تجهیزات و ناوگان مترویی از طریق وزارت کشور و شهرداری‌های کلان شهرهای کشور بصورت مشترک محقق می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =