کد خبر: 11358
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
برف راه

فرماندار کوهرنگ با اشاره به بارش برف که از روز جمعه در این شهرستان آغاز شد، گفت: بارش ها در صبح شنبه یازدهم ادامه داشت و راه ارتباطی ۲۲ روستای شهرستان را مسدود کرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایرنا، مرتضی زمانپور افزود: براثر این بارش راه ارتباطی هفت روستا در بخش بازفت و ۱۵ روستای دهستان موگویی بسته شد که با توجه به کولاک برف و مه با عادی شدن شرایط عملیات بازگشایی محورهای ارتباطی این روستاها آغاز می‌شود.

وی با اشاره به وزش باد شدید و کولاک برف و مه به ویژه در گردنه‌ها و مناطق سخت‌گذر شهرستان، تصریح کرد: این وضعیت تردد در محورهای ارتباطی شهرستان را با اختلال روبرو کرد و خودروهایی که مجهز به زنجیرچرخ نباشند با مشکل مواجه می‌شوند.

زمانپور با تاکید بر خودداری از سفر به شهرستان کوهرنگ به سبب محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا و لغزندگی محورهای ارتباطی، خاطرنشان کرد: روز جمعه دهم بهمن‌ماه، جمعیت قابل توجهی از گردشگران به شهرستان سفر کردند و گرفتار کولاک برف نیز شدند که با کمک راهداران این مشکل برطرف شد.

فرماندار کوهرنگ، یخ‌زدگی لوله‌های انتقال آب شرب را از دیگر چالش‌های شهرستان طی یک ماه اخیر عنوان کرد و گفت: به سبب برودت هوا برخی چشمه‌ها و لوله‌های انتقال آب دچار یخ‌زدگی شدند که این موضوع آبرسانی در برخی مناطق را با چالش مواجه کرده است.

شهرستان کوهرنگ از مناطق برف‌گیر و کوهستانی چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان واقع شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =