کد خبر: 929
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
مرغ

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه قیمت گوشت مرغ از دیروز رو به کاهش گذاشته است، گفت: انتظار می رود این محصول با قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان یعنی هر کیلوگرم 11 هزار و 500 تومان عرضه شود.

به گزارش روسنا (روستانیوز)، با وجود اینکه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم را برای مصرف کنندگان 11 هزار و 500 تومان تعیین کرده بود اما یکشنبه این هفته قیمت این محصول در بازار آزاد از مرز 15 هزار تومان گذشت.

این روند سبب شد تا دولت برای تنظیم بازار این محصول، اقدام به افزایش عرضه گوشت مرغ گرم تنظیم بازاری کند، به طوری که از دوشنبه، قیمت این محصول بین 700 تا 1000 تومان کاهش قیمت یافت.

در این رابطه محمود حجتی امروز(چهارشنبه) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم گوشت مرغ گرم در سطح خرده فروشی ها براساس قیمت مصوب عرضه شود.

دیروز نیز یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که برای متعادل سازی بازار گوشت مرغ، هفته آینده 30 هزار تن از این محصول با نرخ 11 هزار و 500 تومان به بازار عرضه می شود.

* توزیع گوشت قرمز وارداتی در سطح اتحادیه ها و تعاونی های مصرف

وی درباره وضعیت توزیع گوشت قرمز نیز گفت: قرار است توزیع گوشت قرمز به شکل هدفمند و زیر نظر ستاد تنظیم بازار، به دست مصرف کنندگان برسد.

حجتی افزود: براساس این دستورالعمل، انواع گوشت قرمز وارداتی در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های مصرف در سراسر کشور قرار می گیرد.

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز روز دوشنبه اعلام کرد که واردات مستمر گوشت قرمز از 12 کشور مانند برزیل ادامه دارد و توقفی در این فرایند رخ نداده است.
به گفته وی، گوشت های برزیلی از کشور مبدا خریداری شده و در حال بارگیری است و چند محموله در حال انتقال دریایی یا در حال ترخیص از بنادر است.

** سیب و پرتقال شب عید تامین است 
وزیر جهاد کشاورزی درباره تامین میوه شب عید نیز گفت: سیب درختی و پرتقال شب عید و ایام نوروز خریداری و اکنون در سردخانه مراکز استان ها ذخیره سازی شده است.

وی اضافه کرد: با تعیین زمان توزیع از سوی ستاد تنظیم بازار، همانند سال های گذشته، میوه شب عید با قیمت های تنظیم بازاری به بازار عرضه می شود.

حسین شیرزاد رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی 9 بهمن ماه اعلام کرد که بیش از 70 هزار تن پرتقال و سیب درختی از شمال و جنوب کشور خریداری شده که از این میزان 40 هزار تن پرتقال و 30 هزار تن سیب درختی بوده و به مراکز استان ها ارسال شده است.

به گفته وی، عرضه میوه شب عید شامل سیب درختی و پرتقال با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار از 20 اسفندماه در سراسر کشور انجام می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

آخرین اخبار