کد خبر: 9148
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
آبیاری تحت فشار

۲۳ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با سرمایه ۸۵۰ میلیارد ریال در فارس فعالیت می‌کنند.

به گزارش روستانیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس،معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ۲۳ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با سرمایه ۸۵۰ میلیارد ریال در این استان فعالیت می‌کنند.

  • جعفر صبوری پور اظهار کرد: تا قبل از سال ۹۷، علاوه بر صندوق استانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی، سه صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان در شهرستان‌های شیراز، مرودشت و استهبان، صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و صندوق شهرستانی نی ریز در استان فارس با ۳۷۰ میلیارد ریال سرمایه تشکیل شده بود.

وی با اشاره به اینکه تعداد صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستانی بر اساس سند توسعه صندوق‌های استان فارس افزایش یافت، ابراز کرد: برنامه توسعه با حمایت شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور محقق شد.

صندوق‌ها در فارس زنجیره ارزش را دنبال می‌کنند
صبوری پور اظهار کرد: سال‌های گذشته صندوق‌ها برای تأمین نقدینگی بهره برداران بخش کشاورزی با کارمزد ۴ درصد تسهیلات قرض الحسنه اقدام می‌کردند و عاملیت یارانه‌ها و کمک بلاعوض را به عهده داشتند از جمله آن‌ها می‌توان به صندوق استانی و صندوق شهرستانی نی ریز و امسال صندوق اقلید در زمینه کمک بلاعوض آبیاری تحت فشار اشاره کرد.
وی رویکرد جدید صندوق‌ها را کشت قراردادی و توسعه زنجیره‌های ارزش برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه پارسال صندوق شهرستان کوار در حوزه انگور با توانمند سازی کشاورزان، زنجیره ارزش انگور را ایجاد کرد و ارزش افزوده برای کشاورزان رقم زد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: پارسال با شیوع ویروس کرونا قیمت گل محمدی اُفت کرد، صندوق شهرستانی فیروزآباد با عقد قرارداد با یک واحد فرآوری گل محمدی ارزش افزوده بسیار خوبی برای گلکاران ایجاد کرد صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از نوع صندوق‌های غیردولتی سهامی خاص هستند، این صندوق‌ها با قانون تجارت و حداکثر ۴۹ درصد سهم دولت و حداقل ۵۱ درصد سهم تشکل‌ها، کشاورزان و بهره برداران بخش اداره می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

آخرین اخبار