کد خبر: 8068
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
خسارت

مدیر جهاد کشاورزی فیروزآباد گفت: بارش اخیر باران، تگرگ و باد شدید بیش از ۱۰۰ میلیارد رالو به باغات میمند فیروزآباد خسارت وارد کرده است.

به گزارش روستانیوز به نقل از فارس، ایرج دهقانی  با اشاره به باران اخیر که در اوایل مردادماه در این شهرستان رخ داد اظهار داشت: بر اثر این حوادث طبیعی ۲۲۰ هکتار از تاکستان‌های بخش میمند فیروزآباد دچار خسارت شده است.

وی افزود: بیشتر باغات خسارت‌دیده در این منطقه بیمه نبوده و خسارت ناشی از این بلایای طبیعی را باید کشاورز متحمل شود.

مدیر جهاد کشاورزی فیروزآباد ادامه داد: کشاورزان و باغداران برای کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی، مزارع و باغ‌های خود را بیمه کنند.

دهقانی با بیان اینکه تاکستان‌های میمند به‌صورت میانگین حدود ۲۰ تا ۷۰ درصد دچار خسارت‌ می‌شوند، افزود: این بارش در فصل تابستان هر ساله رخ می‌دهد و کشاورزان با توجه به تجارب سال‌های پیش باید چاره‌اندیشی کرده و باغات خود را بیمه کنند.

 وی بیان داشت: بهره‌برداران بخش کشاورزی همچنین باید با پیگیری اطلاعیه‌ها، اخطاریه‌ها و پیش‌بینی‌های بهنگام سازمان هواشناسی و جهاد کشاورزی، اقدامات لازم را برای آمادگی به‌موقع در برابر حوادث طبیعی انجام دهند تا خسارت کمتری به دسترنج آنها وارد شود.

مدیر جهاد کشاورزی فیروزآباد خاطرنشان کرد: بخش میمند دارای دو هزار و ۸۶۰ هکتار تاکستان است که هر ساله بیش از ۷۶ هزار تن انگور در این منطقه تولید و بخشی هم صادر می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

آخرین اخبار