۳۴

طی مراسم بازدید وزیر علوم وتحقیقات فناوری از پروژه احداث ساختمان دانشکده دامپزشکی آمل ، داوود دومیری گنجی رییس دانشگاه تخصصی فناوریهای نوین امل با اشاره به جایگاه امل درتوسعه علمی وپرورش عالمان درجهان اشاره کردوگفت ؛ ازدیرباز تاکنون شهرستان امل مهد علم ودانش بوده و توانسته بزرگانی همچون ایت الله حسن زاده املی وجوادی املی به دنیای علم وپیشرفت تقدیم کند

دومیری گنجی اظهارداشت:  شهرستان آمل یکی از شهرهای قدیمی کشور می باشد که جزو اولین شهرهای ایران است که در زمینه های مختلف علمی پرتلاش ظاهر شده و دانشمندان و فیلسوف های بزرگی پرورش داده است،
برترین دانشمند جهان در سال گذشته اظهارداشت؛ امل همچنان در پرورش نیروهای نخبه و دانشمند محور پیشتازانه حرکت کرده و بزرگانی چون حضرت علامه جوادی آملی و حضرت علامه حسن زاده آملی و  ...به جهان تحویل داده  که این پیشتازان علمی ازافتخارات عظیم این شهرستان و کشورو دنیای علم می باشند.

 دومیری گنجی همچنین درادامه سخنانش گزارشی ازعملکرد حوزه های مختلف دانشگاه و همچنین ساخت و توسعه دانشکده دامپزشکی دانشگاه فناوریهای نوین آمل ارائه کرد

در ادامه جلسه  یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خطاب به دکتر غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و دیگر مسئولین، بیان کرد: دانشگاه تخصصی فناوری های نوین بیش از هزار نفر دانشجو در حال تحصیل دارد و با کمک و حمایت فرماندار ساخت و سازهای خوبی برای این دانشگاه انجام شده و هم اکنون نیز  پروفسور دومیری گنجی بعنوان یکی از افتخارات استان مازندران وجهان ،در این شهرستان در حال خدمت هستند و برای پیشرفت و توسعه این دانشگاه با همکاری همکارانشان زحمات زیادی می کشند که قابل تقدیرو تشکر می باشد.

 یوسفیان خطاب به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری اظهارداشت، با توجه به اینکه برای پایان کار پروژه دانشکده دامپزشکی مبلغ چهارده میلیارد تومان هزینه و اعتبار نیاز می باشد، هرمبلغی که  وزیر برای تکمیل این پروژه کمک نمایند، اینجانب نیز به همان اندازه از ردیف های دیگر بودجه کمک خواهم نمود.
در ادامه این مراسم غلامی وزیر  علوم، تحقیقات و فناوری ضمن خشنودی وتشکر از روندپیشرفت کار بیان کرد: ویژگی تخصصی بودن دانشگاه فناوری های نوین این شهرستان، یکی از امتیازاتی است که این دانشگاه را از سایر دانشگاهها متمایز می کند. 

وی تصریح کردند: تربیت نیروهای نخبه و انجام کارهای پژوهشی در دانشگاه تخصصی فناوری های نوین اقدامی به جا و شایسته بوده که مدیران دانشگاه این مهم را به بهترین نحو ممکن اجرایی کردند .
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: دانشگاه فناوری های نوین توانسته با توجه به تازه تأسیس بودن، خوب ظاهر شود و این موضوع ما را ملزم به حمایت های بیشتر و بهتر کرده است.
غلامی در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاههای کوچک اگر با مدیریت درست و بر اساس برنامه ریزی های مدون و مناسب اداره شوند، می توانند اقدامات بزرگی انجام دهند.
 درپایان مراسم، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: دانشکده دامپزشکی آمل با پیگیری های یوسفیان نماینده محترم مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستانی و استانی، در حال ساخت بوده و تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.

این مقام مسوول یادآورشد؛ وزارت علوم طبعاً برای به نتیجه رسیدن پروژه های نیمه کاره، تمام تلاش خود را خواهد نمود و از تمامی دستگاههای مربوطه، حداکثر همکاری را خواستار شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

آخرین اخبار