کد خبر: 3707
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
7

‌صدای مادری به گوش می‌رسد که برای تولد فرزندش بی قراری می‌کند. گام‌های پدر هم بی قرارتر از مادر است و با نفس‌های عمیق و نیمه عمیق استرس خفته در چهره‌اش را می‌زداید. دستی از جنس به کمکش می ‌شتابد و فرزندش در ظلمت شب پا در این دنیا می‌گذارد.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، اینجا روستای «تپه طاق» از توابع دهستان کوه یخاب در شهرستان طبس است؛ روستایی که این روزها مهمان افرادی داوطلب شده تا با خدماتی پزشکی، درمانی و فرهنگی حس انسان دوستی درونشان را با واقعیت پیوند دهند.

هنوز یک روز از ورود کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر به روستای تپه طاق نگذشته است، اما موج عظیم لبخندهای مردمی  بوی خوش بهار مهربانی‌ها را در کوچه کوچه این روستا پراکنده است. اعضای تیم صادقانه کارشان را آغاز کرده‌اند. یکی به درد دل پیرمردی محاسن سفید گوش می‌دهد که درد مفاصل امانش را بریده و دیگری مادری را پذیرا می‌شود که برای درمان فرزندش خودش را به کاروان رسانده است.

عقربه‌های ساعت از نیمه شب عبور کرده اما داوطلبان هلال بدون هیچ خستگی به کارشان ادامه می‌دهند چرا که خوب می‌دانند خدمت به مردم به خصوص محرومان زمان و مکان نمی‌شناسد. فعالیت‌های تیم رو به پایان است تا بتوانند صبحی دیگر با انرژی مضاعف پای کار باشند اما اتفاقی شیرین ظلمت شب را برایشان روشنایی می‌دهد.

صدای مادری به گوش می‌رسد که برای تولد فرزندش بی قراری می‌کند. گام‌های پدر هم بی قرارتر از مادر است و با نفس‌های عمیق و نیمه عمیق استرس خفته در چهره‌اش را می‌زداید. از نگاه‌های مکررش به ساعت به خوبی می‌توان سنگینی عبور لحظه‌ها را فهمید. ناگهان با گریه کودک، ساعت در 1:15 بامداد متوقف می‌شود و خداوند بهترین هدیه‌اش را به معصومه و کاظم می‌دهد.

موجی از نشاط در فضا می‌پیچد و هر کس تولد این نوزاد را به دیگری تبریک می‌گوید. گویی از یک خانواده‌اند و ولادت این دختر برای همه مایه شادی و منبعی از انرژی بوده است.

کاظم نادریان، پدرنوزاد متولد شده، پی در پی از اعضای تیم قدردانی می‌کند و می‌گوید: اگر این کاروان در تپه طاق حضور نداشت، باید برای تولد فرزندمان 200 کیلومتر مسیر را طی می‌کردیم تا خودمان را به طبس برسانیم.

وی که شعف و شادمانی اجازه صحبت کردن به او نمی‌دهد، گفت: امیدوارم فرزندی که در این‌چنین شرایطی پا به دنیای کوچکمان گذاشته بتواند در آینده خدمات بزرگی برای مردمان این سرزمین انجام دهد.

نادریان با بیان اینکه افراد زیادی در تپه طاق و روستاهای مجاور هستند که توانایی مراجعه به پزشک و درمان دردهایشان را ندارند، خاطرنشان کرد: حضور این افراد در تپه طاق مایع خیری برای روستاییان است.

کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر از همدان مهمان خراسان جنوبی شده و به مرکزیت روستای تپه طاق به 25 روستای محروم دهستان یخاب خدماتی رایگان ارائه می‌دهد، خدماتی که گاهی زندگی هدیه می ‌دهد و گاهی شادی، گاهی دردی دوا می‌کند و گاهی اشکی را پاک.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اخبار