کد خبر: 3263
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
رضایی

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: تولید گوشت مرغ در سال جاری از مرز 2 میلیون و 400 هزار تن فراتر خواهد رفت.

به گزارش روستانیوز به نقل از ایانا،‌ مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با نهاده‌های دامی اذعان داشت: نهاده‌های دامی در دامداری‌ها، بنادر و انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی به مرز اشباع رسیده است و به هیچ وجه کمبودی از نظر دانه جو، ذرت و  کنجاله سویا که با نرخ ترجیحی وارد کشور می‌شود، نداریم.

وی در رابطه با کیفیت خوراک دام هندی و اوکراینی در مقایسه با خوراک دام برزیلی خاطرنشان کرد: هیچ دو ماده خوراکی در دنیا شبیه به هم نیستند و هر ماده‌ای حتی در یک مزرعه ترکیب شیمیایی و ارزش غذایی متفاوتی دارد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: بدیهی است که واحدهایی که صنعتی بوده و به صورت علمی اداره می‌شوند با توجه به ترکیبات که هر کنجاله ذرت و سویا دارد، جیره‌نویسی می‌کنند و بهترین جیره را اصطلاحاً بالانس یا ارزش‌گذاری می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما مجبوریم از تمام کشورهای دنیا نهاده‌ها را وارد کنیم و وابسته به یک‌جا نباشیم تا بتوانیم به تمام نهاده‌ها دسترسی داشته باشیم. 

رضایی عنوان کرد: در حال حاضر خیالمان از نظر میزان تولیدات راحت است و پیش‌بینی ما این است که تولید شیر امسال از 11 میلیون تن عبور خواهد کرد، گوشت مرغ مطمئناً از 2 میلیون و 400 هزار تن عبور خواهد کرد.

وی افزود: اما با توجه به اینکه قیمت گوشت قرمز در مقایسه با گوشت مرغ بالاتر است، استقبال مصرف‌کنندگان به گوشت مرغ افزایش داشته و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با افزایش تولید باعث کاهش قیمت گوشت مرغ باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

آخرین اخبار