کد خبر: 2220
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
دام

مدیر جهاد کشاورزی خلخال از تولید سالانه بیش از سه هزار و 300 تن گوشت قرمز دام و گوشت سفید مرغ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روسنا به نقل از ایرنا، بهبود علیزاده، افزود: در حال حاضر سالانه هزار و ۸۰۰ تن گوشت قرمز و هزار و ۵۰۰ تن گوشت سفید در خلخال تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، بیشتر دامداران در این شهرستان به صورت سنتی با استفاده از مراتع به تولید گوشت، انواع لبنیات، پشم، مرغ و تخم مرغ خانگی مشغول هستند تا در کنار درآمد محصولات زراعی و باغی برای رفاه خانواده‌ها کمک خرج خانوارها باشند.

او اظهار داشت: با وجود این، ۱۵ واحد صنعتی مرغداری گوشتی به ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار قطعه و ۱۸ واحد پرواربندی بره با ظرفیت ۱۰ هزار رأس و ۱۵ واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت اسمی هزار و ۳۰۰ رأس و ۱۰ واحد پرورش گوسفند به ظرفیت اسمی ۸۰۰ رأس بصورت صنعتی و با اشتغال بالغ بر ۲۵۰ نفر نیز در این شهرستان به فعالیت‌های تولیدی مشغول هستند.

او افزود: در بخش دامداری‌های سنتی در این شهرستان حدود ۱۰ هزار خانوار بهره بردار به فعالیت‌های تولیدی مختلف در بخش پرورش دام‌های سبک و سنگین مشغول هستند.

وی همچنین به فعالیت ۲۰ واحد صنعتی گاوداری شیری ۵۰۰ راسی در شهرستان اشاره کرد و میزان تولید شیرخام شهرستان را سالانه هزار و ۴۰۰ تن ذکر کرد.

مدیر جهاد کشاورزی خلخال از علاقه مندان به سرمایه گذاری در بخش دام بویژه نوع صنعتی خواست برای مشاوره و اخذ راهنمایی و حمایت‌های لازم در این زمینه به مراکز خدمات و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

شهرستان خلخال در جنوب اردبیل با بیش از ۲۰۰ هزار واحد دامی سبک و سنگین و برخورداری از ۲۱۰ هزار هکتار مراتع و چراگاه های سرسبز از قطب‌های تولید گوشت قرمز و فرآورده‌های دامی استان اردبیل است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    در شرایطی که صادرکنندگان ایرانی برای پیدا کردن بازار در شرایط تحریم با محدودیت‌های جدی مواجهند، برخی تصمیمات یک‌شبه و دستورالعمل‌های متناقض کار را برای صادرات دشوارتر می‌کند. ما در سال‌های گذشته نیز با مشکلات تحریم مواجه بوده‌ایم، اما آنچه امروز با آن روبه‌رو هستیم، دشواری پیدا کردن بازارهایی است که بتوان در آن‌ها در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی حرکت کرد.