فولادگر

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی گفت: لایحه نحوه واگذاری اموال تأسیسات آب و فاضلاب کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روسنا به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی، در تشریح نشست روز گذشته(19 خرداد ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: نخستین دستور کار کمیسیون بررسی واگذارهایی بود که به موجب آن، زمین‌ها و دارایی‌های واحدهای تولیدی به فروش رفته و در نتیجه واحد تولیدی و صنعتی متحمل ضرر و زیان بسیار شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دومین دستور کار کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی لایحه نحوه واگذاری اموال تأسیسات آب و فاضلاب کشور مورد بررسی قرار گرفت، افزود: براساس لایحه دولت باید سایر اموال باقی مانده شرکت آب و فاضلاب واگذار شود.

آب و فاضلاب روستایی دولتی است

وی اظهار کرد: لایحه نحوه واگذاری تاسیسات آب و فاضلاب کشور ابهاماتی داشت که در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مورد بررسی قرار گرفت؛ شرایط آب و فاضلاب شهری و روستایی با یکدیگر متفاوت است چراکه آب و فاضلاب شهری غیردولتی است در حالی که آب و فاضلاب روستایی دولتی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: منظور دولت از واگذاری اموالِ تاسیسات آب و فاضلاب روستایی، روستاهایی است که در حال حاضر تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند اما به شهر تبدیل شده اند. در واقع براساس لایحه دولت آب و فاضلاب این مناطق نیز شهری هستند و اموالشان باید تعیین تکلیف شود.

تشکیل کارگروهی برای اصلاح لایحه نحوه واگذاری اموال تاسیسات آب و فاضلاب

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقرر شد؛ کارگروهی تشکیل شود تا با نظر دولت مشکلات لایحه نحوه واگذاری اموال تاسیسات آب و فاضلاب اصلاح شود.

وی با اشاره به سومین دستور کار کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی تصریح کرد: ادامه گزارش رونق تولید مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی راهکارهای رونق تولید

رئیس کمیسیون ویژه حمایت تولید ملی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: مرکز پژوهش‌ها، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی گزارش‌های لازم در این زمینه را ارائه دادند و مقرر شد در جلسه آینده نیز ادامه راهکارها و چالش‌های موجود در مسیر رونق تولید مورد بررسی قرار گیرد و گزارش نظارتی لازم برای تحقق این امر ارائه شود./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    در شرایطی که صادرکنندگان ایرانی برای پیدا کردن بازار در شرایط تحریم با محدودیت‌های جدی مواجهند، برخی تصمیمات یک‌شبه و دستورالعمل‌های متناقض کار را برای صادرات دشوارتر می‌کند. ما در سال‌های گذشته نیز با مشکلات تحریم مواجه بوده‌ایم، اما آنچه امروز با آن روبه‌رو هستیم، دشواری پیدا کردن بازارهایی است که بتوان در آن‌ها در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی حرکت کرد.