کد خبر: 1962
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
قندالی

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تشکل‌های عشایری باید با جدیت وارد میدان شوند و در فعالیت‌های خود از روش سنتی خارج و روش های نوین را بکار گیرند.

به گزارش روسنا به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در نشست با مدیران و کارکنان معاونت توسعه و امور زیربنایی، به تبیین جهت‌گیری‌های این معاونت در سال جاری پرداخت و گفت:‌ دفتر مطالعات باید فعالیت تشکل‌های عشایری را به صورت علمی و مستند مطالعه و بررسی کند که در دو سال گذشته چه مقدار راندمان داشته‌اند و در حال حاضر چه وضعیتی دارند.

وی افزود: زمانی به دنبال این بودیم دفتر مطالعات، راه‌اندازی کانون‌های اسکان را طراحی و انجام دهد اما امروز دفتر مطالعات باید مطالعات خود را در حوزه‌های گردشگری عشایر، گشت گیاهان دارویی و ... متمرکز کند و نقشه راه آن را با استفاده از علوم و فنون مختلف تبیین کند.

این مسوول ادامه داد: در حوزه عمران هم نیاز به فکر، ایده، روش و تحولات جدید داریم تا هم در منابع بهره‌وری ایجاد کنیم و هم با هزینه‌های کمتری پروژه‌های بهتری انجام دهیم.

قندالی با تاکید بر نقش نظارتی امور تعاونی‌ها بر تشکل‌های عشایری گفت: در حوزه تشکل‌ها هر چیزی آنها خواستند را فراهم کردیم و در اصلاح ساختار و تامین نقدینگی اتفاقات خوبی افتاده است به طوری که در چند سال اخیر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض و نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه به تشکل‌های عشایری تزریق شده است که باید در حوزه اشتغال و ایجاد سرمایه بکار گرفته شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تشکل‌های عشایری باید امسال نهاده‌های دامی مورد نیاز عشایر را تامین کنند چراکه همه ابزارها، هم در حوزه واردات و هم در داخل کشور، برای آنها فراهم شده است.

وی با بیان این که همه آنچه در حوزه ارتقای شاخص‌های توسعه در مناطق عشایری باید اتفاق بیفتد در معاونت توسعه و عمران شکل می گیرد، افزود: در چند سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت کرده‌ایم و تحلیل این که با تزریق این اعتبارات چه اتفاقی در مناطق عشایری افتاده است برعهده دفتر بهسازی امور تولید است.

قندالی با اشاره به نقش زنان عشایری در تولید گفت: باید با حمایت از صندوق‌های اعتبارات خرد، زنان عشایری وارد فعالیت‌های تولیدی بیشتر و موثرتر شوند اخیرا نیز موافقت شده است که هر صندوق می‌تواند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    در شرایطی که صادرکنندگان ایرانی برای پیدا کردن بازار در شرایط تحریم با محدودیت‌های جدی مواجهند، برخی تصمیمات یک‌شبه و دستورالعمل‌های متناقض کار را برای صادرات دشوارتر می‌کند. ما در سال‌های گذشته نیز با مشکلات تحریم مواجه بوده‌ایم، اما آنچه امروز با آن روبه‌رو هستیم، دشواری پیدا کردن بازارهایی است که بتوان در آن‌ها در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی حرکت کرد.