کد خبر: 1961
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
آقایی

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روسنا به نقل از سازمان جنگل ها، فریدون حسنوند نمایند مردم اندیمشک در دیدار با مهندس خلیل آقایی، با اشاره به اینکه اکنون در بسیاری از رودخانه های فصلی و سیلاب ها مهار آب وجود ندارد، عنوان کرد: سازمان جنگل ها می تواند در این بخش کمک قابل توجه ای کند و با اجرای طرح های آبخیزداری و ساخت بندهای آبی، بندهای بتون غلتکی و پخش سیلاب در حوزه باغبانی، زراعت و دامداری بسیاری از نگرانی های مردم را برطرف کند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اقدامات سازمان جنگل ها را در استان های سیلخیز تاثیر گذار دانست و بر اجرای طرح های آبخیزداری جهت حفظ پوشش گیاهی و  جلوگیری از فرسایش خاک و سیل تاکید کرد.

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان به طرح های آبخیزداری در سال ۹۸

در این دیدار خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با ارائه گزارشی از اجرای طرح های آبخیزداری، به اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومانی اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این اعتبارات با عنایت و موافقت مقام معظم رهبری، دولت و مجلس محترم صورت گرفته و با توجه به نیاز کشور و درخواست جوامع  محلی، کشاورزان و مسئولین استان ها، اقدامات آبخیزداری در سال ۹۸ با قوت بیشتری در حال انجام است و امسال نیز از صندوق توسعه ملی رقمی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان به اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اختصاص داده شده است.

مهندس آقایی یادآور شد: در سال گذشته عملیات آبخیزداری در بیش از ۶ هزار نقطه کشور، ۳۵۰ شهرستان و ۶۵۰ حوزه به مرحله اجرا در آمد و این رقم در سال ۹۸ به ۱۰ هزار نقطه افزایش می‌یابد.

او خاطر نشان کرد: سال گذشته سال کاری بسار مناسبی برای منابع طبیعی بود زیرا که انجام یک پروژه در منابع طبیعی و یا خارج از آن معمولاً چند سال زمان می برد اما  این اقدام سال گذشته در یک بازه زمانی کمتر از ۶ ماهه به انجام رسیده است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری درباره سیل اخیر کشور نیز یادآور شد: اگرچه بارندگی ها مشکلاتی برای هموطنان عزیز ما ایجاد کرده است اما موجب موهبت و برکاتی نیز بوده است و انشاله در سال جاری دغدغه خاطر در زمینه  کم ابی تامین آب نخواهیم داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    تصمیمات یک‌شبه بلای جان صادرات است

    در شرایطی که صادرکنندگان ایرانی برای پیدا کردن بازار در شرایط تحریم با محدودیت‌های جدی مواجهند، برخی تصمیمات یک‌شبه و دستورالعمل‌های متناقض کار را برای صادرات دشوارتر می‌کند. ما در سال‌های گذشته نیز با مشکلات تحریم مواجه بوده‌ایم، اما آنچه امروز با آن روبه‌رو هستیم، دشواری پیدا کردن بازارهایی است که بتوان در آن‌ها در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی حرکت کرد.