گودرزی

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم درباره گرانی ورق‌های آلومینیوم و تحریم‌ها و همچنین تأثیر آن بر قیمت رب گوجه‌فرنگی گفت: عوامل زیادی در تعیین قیمت تمام‌شده محصولات غذایی کنسروی مؤثرند و باید سهم هر یک از مواد اولیه تولید را در قیمت تمام‌شده محصولات در نظر گرفت.

هوشنگ گودرزی در گفت‌وگو با «روسنا» ادامه داد: برای مثال باید دید سهم قیمت گوشت در محصولات کنسروی تأثیرگذارتر است یا سهم ورق آلومینیوم یا قوطی آن. به نظرم افزایش قیمت ورق آلومینیوم در قیمت اقلامی همچون گوجه‌فرنگی تأثیرگذار نیست. وی عنوان کرد: هرچند عرضه آلومینیوم در بورس فلزات و ممنوعیت واردات شمش آلومینیوم درحال‌حاضر بر قیمت این فلز افزوده است؛ اما نمی‌توان این موارد را به‌عنوان عامل اصلی گرانی محصولات غذایی کنسروی تلقی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش بی‌رویه نرخ ارز موجب تورم شده و فشارهای زیادی به دهک‌های پایین وارد شده است؛ بنابراین دولت بایستی روی هدفمند کردن یارانه‌ها تحقیق و تفحص بیش‌تری انجام دهد و سهم بیش‌تری از یارانه را به دهک‌های پایین تخصیص بدهد؛ چراکه وقتی فشار تورمی بر جامعه‌ای وارد می‌شود آسیب‌پذیرترین قشر، دهک‌های پایین و کم‌درآمد هستند که روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.