مرتضی ذوالانواری

مدیرعامل صندوق توسعه کشاورزی عشایر گفت: در حال حاضر بیش از 462 میلیارد ریال سرمایه ثبتی این صندوق است و نزدیک به 220 میلیارد ریال هم در حساب علی‌الحساب افزایش سرمایه آن وجود دارد.

مرتضی ذوالانواری در گفت‌وگو با روسنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: به‌زودی 72 میلیارد تومان سرمایه این صندوق به ثبت خواهد رسید و گام بسیار بزرگی برای عشایر خواهد بود. وی با بیان این‌که این میزان سرمایه با همت خود عشایر و پشتیبانی و حمایت دولت تأمین شده است، گفت: در سال جاری هدف‌گذاری برای افزایش سرمایه صندوق 120 هزار میلیارد تومان بود. ذوالانواری یادآور شد: صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر در سال 1383 تأسیس شد و سرمایۀ اولیۀ آن 735 میلیون تومان با 58 عضو بود. مدیرعامل صندوق توسعه کشاورزی عشایر گفت: سرمایه تشکل‌های عشایری در صندوق دو بخش است؛ یک بخش آن به صندوق بخش عشایری مربوط می‌شود و بخش دیگر آن هم به همه صندوق های بخش کشاورزی مربوط است. وی ادامه داد: سرمایۀ بخش تشکل‌های عشایری در صندوق توسعه بخش کشاورزی حدود 63 میلیارد تومان و سرمایۀ آن تشکل‌ها در صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایری حدود 406 میلیارد تومان است. ذوالانواری افزود: تاکنون دوهزار و 700 فقره تسهیلات به‌میزان 454 میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه کشاورزی عشایر به عشایر پرداخت شده است. مدیرعامل صندوق توسعه کشاورزی عشایر  اضافه کرد: در صندوق‌های استانی هم با 63 میلیارد سرمایه حدود دوهزار و 50 فقره تسهیلات به‌میزان 374 میلیارد تومان پرداخت شده است. وی گفت: در مجموع از ابتدای تأسیس این صندوق و صندوق‌های استانی، حدود 828 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار تشکل‌های عشایری گذاشته شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش بی‌رویه نرخ ارز موجب تورم شده و فشارهای زیادی به دهک‌های پایین وارد شده است؛ بنابراین دولت بایستی روی هدفمند کردن یارانه‌ها تحقیق و تفحص بیش‌تری انجام دهد و سهم بیش‌تری از یارانه را به دهک‌های پایین تخصیص بدهد؛ چراکه وقتی فشار تورمی بر جامعه‌ای وارد می‌شود آسیب‌پذیرترین قشر، دهک‌های پایین و کم‌درآمد هستند که روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.