کرمعلی قندالی

رئیس سازمان امور عشایر کشور در گفت‌وگو با روسنا گفت: 15 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه عشایری در اختیار تشکل‌ها قرار داده شده تا بتوانند نهاده‌های دامی را از منابع داخلی بخرند. وی همچنین از پرداخت 50 میلیون تومان وام به عشایر سیل‌زده خبر داد و افزود: محل تأمین اعتبار موردنیاز برای این وام از مدیریت بحران سازمان امور عشایر است.

کرمعلی قندالی در گفتگو با روسنا تأکید کرد: از این محل 100 میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت عشایر در نظر گرفته شده تا تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازگشت چهارساله پرداخت شود. وی بیش‌تر خسارت‌های وارده به عشایر را مربوط زیرساخت‌هایی مانند ایل‌راه‌ها، تأسیسات آبی و استقرارگاه‌های عشایر عنوان و رقم خسارت به عشایر را 300 میلیارد تومان اعلام کرد. رئیس سازمان امور عشایر کشور بارندگی‌های اخیر را منشأ نعمت برای عشایر دانست و گفت: براساس برآوردهای ما، امسال تولید علوفه در مراتع 1/1 میلیون تن نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش بی‌رویه نرخ ارز موجب تورم شده و فشارهای زیادی به دهک‌های پایین وارد شده است؛ بنابراین دولت بایستی روی هدفمند کردن یارانه‌ها تحقیق و تفحص بیش‌تری انجام دهد و سهم بیش‌تری از یارانه را به دهک‌های پایین تخصیص بدهد؛ چراکه وقتی فشار تورمی بر جامعه‌ای وارد می‌شود آسیب‌پذیرترین قشر، دهک‌های پایین و کم‌درآمد هستند که روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.