کد خبر: 1871
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
گل محمدی

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه گفت: امسال 79 هکتار باغ زرشک و گل محمدی در اراضی دیم و شیب دار این شهرستان ایجاد شده و تاکنون موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش روسنا به نقل از ایرنا، جواد درویشی  افزود: این باغ ها در اراضی شیبدار و مستعد شهرستان زیرکوه احداث و بیشتر درختان سبز شده است.
وی بیان کرد: جهاد کشاورزی برای احداث باغ دیم به کشاورزان تسهیلات بلندمدت با کارمزد پایین پرداخت کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه گفت: امسال همچنین یک هزار هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت دیم از جمله گندم، جو و محصولات جالیزی رفته است و پیش بینی می شود از این اراضی بیش از 400 تن محصول دیم برداشت شود.
وی ادامه داد: به دلیل پراکنش بارندگی های خوب در سال آبی جاری محصولات باکیفیت از اراضی دیم شهرستان برداشت خواهد شد و بیشتر محصولات جالیزی در بندهای خاکی احداثی توسط مردم کشت شده است.
درویشی گفت: خشکسالی و کمبود منابع آبی جهاد کشاورزی را به سمت تغییر الگوی کشت با هدف استفاده بهینه از اراضی دیم و ایجاد باغ در اراضی شیب دار و مستعد سوق داد که این اقدام باعث توسعه باغ ها، افزایش تولید، اشتغالزایی و افزایش درآمد روستاییان می شود.
انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش بی‌رویه نرخ ارز موجب تورم شده و فشارهای زیادی به دهک‌های پایین وارد شده است؛ بنابراین دولت بایستی روی هدفمند کردن یارانه‌ها تحقیق و تفحص بیش‌تری انجام دهد و سهم بیش‌تری از یارانه را به دهک‌های پایین تخصیص بدهد؛ چراکه وقتی فشار تورمی بر جامعه‌ای وارد می‌شود آسیب‌پذیرترین قشر، دهک‌های پایین و کم‌درآمد هستند که روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.