علي خان‌محمدي

نایب‌رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران ایران ‌با بیان این‌که استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مشکلی را از مشکلات بخش کشاورزی کشور حل نمی‌کند، گفت: کوتاهی در تحقق برخی از وعده‌ها، عدم جوان‌سازی کابینه، نبود الگوی کشت مناسب و عدم به‌روز رسانی بازار ازجمله محورهای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی است.

علی خان‌محمدی در گفت‌وگو با روسنا با بیان این‌که با مقایسه وزارت جهاد کشاورزی با دیگر وزارتخانه‌ها می‌توان عملکرد آن را قابل‌قبول ارزیابی کرد، عنوان کرد: دغدغه اصلی وزارت جهاد کشاورزی باید واگذاری امور به بخش خصوصی، تشکل‌ها، تعاونی‌ها و ایجاد زنجیره تولید در کشور باشد. وی در ادامه با بیان این‌که ما تاکنون چند بار در زمینه تولید گندم به خودکفایی رسیده‌ایم، افزود: به‌دلیل نداشتن شرایط پایدار در تولید، نبود زیرساخت‌های لازم و نبودن الگوی کشت مناسب در کشور نتوانستیم این پایداری را برای همیشه حفظ کنیم. خان‌محمدی با بیان این‌که برای رشد صنعت کشاورزی در وهله اول باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد کنیم، تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با ارائه این طرح به مجلس شرایطی را فراهم کنند که به رونق کشاورزی و ایجاد برنامه‌ریزی منسجم منجر شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش بی‌رویه نرخ ارز موجب تورم شده و فشارهای زیادی به دهک‌های پایین وارد شده است؛ بنابراین دولت بایستی روی هدفمند کردن یارانه‌ها تحقیق و تفحص بیش‌تری انجام دهد و سهم بیش‌تری از یارانه را به دهک‌های پایین تخصیص بدهد؛ چراکه وقتی فشار تورمی بر جامعه‌ای وارد می‌شود آسیب‌پذیرترین قشر، دهک‌های پایین و کم‌درآمد هستند که روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.