کاوه زرگران

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به اقدامات حجتی در زمینه مدرن‌سازی گفت: اگرچه با شرایط ایده آل فاصله داریم، اما اقدامات موثری در این خصوص انجام شده است.

به گزارش روسنا، کاوه زرگران با بیان این‌که وزیر کشاورزی تنها نمی‌تواند عاملی برای مشکلات فعلی بخش کشاورزی باشد، گفت: به عنوان مثال درباره قیمت خرید تضمینی گندم انتقاداتی به وزیر وارد شده و این در حالی است که دولت با کمبود منابع روبه‌روست و اساساً امکان افزایش قیمت گندم در این شرایط، بازپرداخت آن در سال آینده را با اما و اگر روبه‌رو می‌کند. زرگران با بیان این‌که اعلام شده که برای تأمین هزینه خرید تضمینی گندم برای سال آینده دولت قرار است اقدام به انتشار اوراق کند، گفت: انتشار اوراق به صورت معمول برای انجام پروژه‌های عمرانی صورت می‌گیرد و در این راستا باید انتظارات را از دولت معقولانه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

آخرین اخبار

گفتگو

  • سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    سهم بیش‌تری باید به دهک‌های پایین پرداخت شود

    رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: افزایش بی‌رویه نرخ ارز موجب تورم شده و فشارهای زیادی به دهک‌های پایین وارد شده است؛ بنابراین دولت بایستی روی هدفمند کردن یارانه‌ها تحقیق و تفحص بیش‌تری انجام دهد و سهم بیش‌تری از یارانه را به دهک‌های پایین تخصیص بدهد؛ چراکه وقتی فشار تورمی بر جامعه‌ای وارد می‌شود آسیب‌پذیرترین قشر، دهک‌های پایین و کم‌درآمد هستند که روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.