کد خبر: 1761
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
مرغ

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: مرغداران استان در ازای دریافت دان با ارز دولتی مکلف به تحویل مرغ با قیمت تنظیم بازار هستند.

به گزارش روسنا به نقل از ایلنا، سید محمد ذکریایی‌نژاد در جلسه تبادل نظر در خصوص تحویل نهاده های طیور به کارخانجات و لزوم فروش دان آماده به مرغداران استان با مدیرعاملان کارخانجات خوراک طیور استان، در خصوص تامین نهاده های دامی در کشور و همچنین در استان، اظهار داشت: در شرایط موجود با همکاری و تعامل همدیگر می‌توانیم مدیریت کنیم تا هم تولید کنندگان و هم مصرف کنندگان در این زمینه متقبل ضرر نشوند.

وی با بیان اینکه تا اکنون حتی یک کیلوگرم نهاده دامی با قیمت ارز آزاد وارد کشور نشده تاکید کرد: بر اساس دستور العمل‌های وزارت جهاد کشاورزی، تحویل دان از سوی کارخانجات خوراک طیور به مرغداران استان با معرفی اتحادیه مرغداران استان و با اخذ تعهد از مرغدار برای عرضه مرغ با قیمت تنظیم بازار صورت خواهد گرفت و تمامی مرغدان موظف هستند مرغ تولیدی خود را با قیمت مصوب تنظیم بازار به مصرف کننده عرضه کنند.

ذکریایی نژاد همجنین در خصوص توزیع نهاده های دامی بین کارخانجات خوراک طیور، گفت: این توزیع بر اساس میزان فروش دان تولیدی خواهد بود و مرغداران در انتخاب کارخانه تولید خوراک طیور برای خرید آزاد خواهند بود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان هدف از اجرای این طرح را رسد نهاده های دامی از مرحله ورود به کشور تا رسیدن آن به دست مصرف کننده درجامعه دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه بیش از 85 درصد از مرغداران استان از دان آماده برای طیور خود استفاده می‌کنند، افزود: خوشبخانه در شرایط نامساعد بازار مرغداران استان به جوجه ریزی و تولیدی خود ادامه دادند و بخش بزرگی از مرغ مورد نیاز استان و حتی کشور را تامین کردند.

معاون بهبود تولدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: بخش بزرگی از پیشرفت و فعالیت مرغداری استان در این شرایط مدیون کارخانجات خوراک طیور استان هستیم که توانستند با مدیریت صحیح و تعامل با تعاونی ها و مرغداران موفق عمل کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

آخرین اخبار