کد خبر: 1755
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
دام

رییس جهاد کشاورزی ری به گرانی نهاده های دامی از جمله یونجه و جو اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش قیمت نهاده های دامی باعث شده برخی از کشاورزی شهرستان ری از گندم سبز برای تغذیه دامهایشان استفاده کنند.

به گزارش روسنا به نقل از ایرنا، محمد عباسی تصریح کرد: کشاورزانی که از نهاده های تولید یارانه ای برای کشت گندم استفاده کرده اند، حق ندارند از گندم سبز برای تغذیه و پروار دامهایشان استفاده کنند.
عباسی با بیان اینکه استفاده از گندم سبز برای تغذیه دام فقط در اراضی دارای علف هرز و خوابیدگی گندم مجاز است، عنوان کرد: تاکنون گندم سبز 12 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری در بخش قلعه نو برای تغذیه دام استفاده شده است.
وی یادآور شد: جهاد کشاورزی شهرستان ری با کشاورزان از خوشه های گندم سالم برای تغذیه دام ها استفاده می کنند به شدت برخورد می کند.
به گزارش ایرنا، در کشت گندم و جو به صورت قصیل، وقتی دانه جو و گندم از مرحله شیری وارد مرحله خمیری می‌شود، محصول برداشت و به 2 صورت تازه ‌خوری و یا خرد شده و سیلو شده به مصرف دام می ‌رسد که برای دام بسیار خوش‌خوراک است این روش امنیت غذایی را به خطر می اندازد و موجب کاهش تولید گندم در کشور می شود.
شهرستان ری با دارا بودن 28 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود 850 هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

آخرین اخبار