کد خبر: 10015
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
علي قرباني، نماينده مردم بجنورد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور مهمترین اصلاحات بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ دهیاری‌های کشور نسبت به بخشنامه بودجه سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش روستانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی قربانی در این زمینه گفت: به‌منظور تنسیق فرایند تنظیم بودجه دهیاری‌ها همه ساله بخشنامه بودجه دهیاری‌ها از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تهیه و ابلاغ می‌شود..

وی با اشاره به مهمترین تغییرات مندرج در بخشنامه ابلاغی سال ۱۴۰۰ نسبت به سال جاری، عنوان نمود: طبق بخشنامه اخیر،با عنایت به شرایط فعلی و اهتمام همه جانبه تمامی دستگاه‌های اجرایی در مقابله با کرونا، مقرر گردیده تا دهیاری‌ها تدابیر لازم را جهت کاهش اثرات اقتصادی کرونا بر درآمد و هزینه‌های دهیاری اتخاذ و جهت اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اعتبارات لازم را پیش‌بینی نمایند.

قربانی اضافه کرد: از دیگر الزامات مندرج در این بخشنامه پیش‌بینی رشد ۲۵ درصدی حقوق نیروهای دهیاری‌ها برای سال آینده، با ملاک قرار دادن مصوبه شورایعالی کار و در اولویت قراردادن پرداخت حقوق و مزایای نیروهای دهیاری‌ها می‌باشد.

وی همچنین با تأکید بر رعایت قوانین و مقررات در برون‌سپاری و واگذاری امور دهیاری به بخش خصوصی افزود: قطعاً این اقدام نباید بار مالی جدیدی را به دهیاری تحمیل نماید..

دکتر قربانی اضافه کرد: لزوم پیش‌بینی اعتبارات لازم برای اجرای تکالیف مقرر در قانون برنامه ششم توسعه و سایر احکام و قوانین دهیاری‌ها، از جمله قانون بودجه سنواتی کشور از دیگر تغییرات بخشنامه بودجه ۱۴۰۰ دهیاری‌ها می‌باشد.

وی در پایان تصریح کرد: دهیاری‌های سراسر کشور موظفند با رعایت بندهای بخشنامه ابلاغی،رعایت آیین‌نامه مالی دهیاری‌ها و قوانین و مقررات مربوط، بودجه دهیاری را به‌گونه‌ای تنظیم نمایند که ضمن رعایت تعادل بودجه، پروژه‌های عمرانی با اولویت پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام حتی‌المقدور تا پایان همان‌سال به مرحله بهره‌برداری برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =